Zaznacz stronę

Planując wycieczkę do krajów europejskich, można spędzić kilka dni na Ukrainie w Kijowie – mieście o 1500 letniej historii, które szczyci się zarówno spokojem starożytnego miasta jak i szaleństwem niedawno niezależnego narodu. A potem pojechać pociągiem lub samolotem do Lwowa i wejść w głąb ukraińskiej kultury w tym mieście. Można wybrać między pobytem w prywatnych apartamentach lub hotelach, postawić na transport kolejowy lub samolotowy, zamówić więcej wycieczek lub po prostu skorzystać z przewodnika.

Na początku można poznać centrum Kijowa chodząc ulicą Khreshchatyk i oddać hołd tym, którzy stracili życie walcząc o wolność na Placu Niepodległości.  Kolejne atrakcje może zapewnić zwiedzanie miasta Pieczarska Ławra ze zwiedzaniem muzeum Złota Scytyjskiego i muzeum Miniatur oraz muzeum Światowej Wody II. Zwiedzanie Babiego Jaru i pomników stworzonych w celu upamiętnienia tych tysięcy żydowskich i ukraińskich ludzi, którzy zginęli podczas nazistowskiej okupacji w Kijowie, która trwała przez 777 dni.

Miłośnicy wodnych atrakcji mogą popłynąć statkiem po rzece Dniepr 1.5 h rejs z przewodnikiem. Po południu natomiast zwiedzanie muzeum architektury ludowej na świeżym powietrzu w Pirogowie koło Kijowa. Wycieczki na Ukrainę to podróżowanie w czasie i poznanie, jak żyli ukraińscy ludzie, pracowali i bawili się wieki temu.  Wspaniałe latem i piękne jesienią lub zimą, zarówno na krótki spacer, jak i na dzień w pięknej ukraińskiej przyrodzie.

Jest wyjątkowe miasto, Królewskie miasto, mały Wiedeń, mały Paryż, miasto śpiących lwów – jest wiele nazw tego unikalnego miasta – Lwów. Wycieczka po Lwowie, może składać się ze zwiedzania wszystkich najważniejszych zabytków, obejrzenia panoramy miasta z wysokiego wzgórza zamkowego. Zapoznanie się z urokiem katedry św. Jerzego, poznanie uniwersytetu narodowego, opery lwowskiej, ulicy Svobody, Cmentarza Łyczakowskiego a także zwiedzenie Katedry Dominika.

Piękna sesja ślubna na plaży we Lwowie na Ukrainie – wycieczki do Lwowa z kresy.com

Zwiedzanie zamku w Złotych Podkowach, czyli podziwianie 3 ukraińskich miast tworzących podkowę. Na jego południowej krawędzi leży miasto Złoczów z XVII-wiecznym zamkiem Sobieskich, które zastąpiło dawną drewnianą twierdzę miasta. Na północnym krańcu leży Zamek Olesko – jeden z najbardziej malowniczych zamków na Ukrainie. W zamku znajduje się Galeria Sztuki we Lwowie. I na wschodzie znajduje się XVII-wieczny zamek w Podhorcach, zwany ukraińskim Wersalem ze względu na jego piękno Położony jest wśród wzgórz wyżyny Voroniaky.

Wybierając wycieczki na Ukrainę nie można nie uwzględnić w planie zwiedzanie pięknego miast Odessa. Od czasu powstania, Odessa jest kosmopolitycznym miastem. Tu znajdowały się duże społeczności Greków, Francuzów, Polaków, Włochów, Żydów, Rosjan i innych ludzi. Ulice ukazują się w pięknych domach zbudowanych przez włoskich architektów prawie dwa wieki temu. Wycieczka może obejmować Operę, potężne schody Potemkin, piękne pałace i kościoły. Każdy może napawać się niesamowitą operą wieczorną w słynnej Operze Odessa.

1 Polubienie