Zaznacz stronę

Zaczynając organizację swojego wymarzonego ślubu, często nie wiemy, od czego zacząć. Wszystko zależy od tego, jaki ślub będziemy brać. Inaczej organizujemy wesele kameralne po ślubie cywilnym a inaczej duże wesele po ślubie kościelnym, które często jest organizowane na 100 lub nawet więcej osób. Gdy decydujemy się na małe spotkanie w rodzinnym gronie po ceremonii zaślubin, nie trzeba załatwiać zbyt wielu rzeczy. Wystarczy zamówienie jakiegoś obiadu i tortu.

Co jednak gdy marzy nam się wielkie wesele?

Dobrze jest, gry odwiedzimy portal ślubny. Tam dowiemy się wszystkiego, co przyda nam się podczas takiej imprezy. Będziemy wiedzieli, co jest najważniejsze i trzeba załatwić w pierwszej kolejności, a co może jeszcze poczekać. Na pewno jedną z najważniejszych rzeczy jest zarezerwowanie miejsca, gdzie ma się odbyć ta uroczystość. Hotele często wymagają od przyszłych par młodych, aby robiły to z dużym wyprzedzeniem nawet i roku. Do wynajęcia przeważnie jest bardzo duża sala mieszcząca ponad 300 gości, w hotelu zajmą się również dekoracją według wcześniejszych wytycznych przez klienta. Udekorują stoły, krzesła. Zajmą się także cateringiem, jeśli tego sobie życzymy. Wcześniej ustalamy, co ma być po kolei podane, jakie dania nas interesują. Jakie alkohole mają być na stołach, czasem także możemy wybrać zastawy. Portal ślubny wskaże nam również rekomendowane hotele, które mają renomę oraz wiele pozytywnych komentarzy gości. Pamiętajmy, iż personel powinien być podczas wesela pełen profesjonalizmu i musi słuchać, o co proszą goście.

Przed rozpoczęciem przygotowań, warto przejrzeć wiele stron z poradami i wytycznymi. Powinniśmy poszukać odpowiedniego miejsca, porównać ceny. Być może znajdziemy coś w promocyjnej kwocie. Nie zaszkodzi też, gdy spytamy naszych znajomych, którzy już są po ślubie, być może polecą nam jakieś miejsca, piekarnie z dobrymi słodyczami czy smaczny catering.

0 Brak Polubień